Republika Kraví hora
Jméno:    Heslo:    

Vinařství Bořetice facebook Vinařství Bořetice youtube
Newsletter
PARTNEŘI
Bořetice Modré hory
AKTUALITY

Rodinné vinařství Jedlička, a.s.Naše rodiny se vinařstvím a vinohradnictvím zabývají již mnoho let. Láska k vinicím a vínu se předávala z generace na generaci. Nynější sídlo rodinného vinařství Jedlička & Novák naleznete v Bořeticích, v podoblasti velkopavlovické. Bylo založeno v roce 2004, aby navázalo na mnohaleté rodinné zkušenosti. Charakterizovat toto vinařství je snadné, neboť je založeno a funguje na zřetelných principech:

  • Zpracovává hrozny výhradně z produkce vlastních vinohradů, situovaných ve vinařských tratích Terasy a Čtvrtě v Bořeticích. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě.
  • Výroba vína probíhá výlučně v nerezových tancích, červená vína dozrávají ve francouzských
    dubových sudech. Bílá vína jsou zpracovávána kompletně metodou řízeného kvašení.
  • Výrobním základem Rodinného vinařství Jedlička & Novák je historický areál známého družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 v Bořeticích, v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby. Nově byly přistaveny výrobní a skladovací prostory.

Rozloha vinic: 45 ha
Bílé odrůdy: Neuburské, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Muškát Ottonel, Veltlínské zelené
Červené odrůdy: Modrý Portugal, Dornfelder, Frankovka, Svatovavřinecké, Rulandské Modré, André, Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Moravia
Možnost posezení ve sklepě: 50 míst
Kontaktní informace:

Adresa vinařství:
Bořetice 511

Telefon:
+420 602 854 662, +420 519 430 107

E-mail:
vinoboretice@vinoboretice.cz

Prezentace vinařství:
www.vinoboretice.cz

ZPĚT